بلاگ, سایر

درمان ناخن های فرورفته در پا

درمان ناخن های فرورفته در پا

بلند کردن ناخن. برای ناخن های که اندکی رشد کرده اند، پزشک ممکن است لبه ناخن در حال رشد را با دقت بالا بیاورد و پنبه، نخ دندان یا یک آتل زیر آن قرار دهد. این کار ناخن را از پوست پوشاننده جدا می کند و به رشد ناخن در بالای لبه پوست کمک می کند، معمولاً در عرض 2 تا 12 هفته. در خانه، باید انگشت پا را خیس کنید و مواد را روزانه تعویض کنید. ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما همچنین ممکن است یک کرم که تجویز دکتر پوست باشد را برای استفاده پس از خیساندن تجویز میکند.

درمان ناخن های فرورفته در پا

علائم و نشانه های ناخن فرورفته عفونی چیست؟

در ابتدا، ناخن فرورفته پا می تواند سفت و متورم شود. اگر ناخن به داخل پوست رشد کند یا پوست روی لبه ناخن رشد کند، باکتری ها می توانند وارد شوند. ناخن ممکن است عفونی شود. علائم عفونت ناخن در داخل پا عبارتند از:

  •  خروج مایع یا چرک از انگشت پا
  • درد
  •  قرمزی یا تیره شدن ناحیه
  • تورم
  • احساس گرم یا داغ بودن انگشت پا

روش دیگری که نیاز به تعویض روزانه را به حداقل می رساند، از پنبه پوشیده شده با محلولی استفاده می کند که آن را در جای خود ثابت کرده و آن را ضد آب می کند.چسب زدن به ناخن. با این روش، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما با چسب، پوست را از ناخن در حال رشد دور می کند.
قرار دادن آتل زیر ناخن. با این روش، پزشک شما انگشت پا را بی‌حس می‌کند و لوله شکاف کوچکی را زیر ناخن تعبیه‌ شده می‌لغزد. این آتل تا زمانی که ناخن بالای لبه پوست رشد کند در جای خود باقی می ماند. این روش به کاهش درد ناخن در حال رشد نیز کمک می کند.

برداشتن جزئی ناخن، برای ناخن‌ های فرورفته شدیدتر (پوست ملتهب، درد و چرک)، پزشک ممکن است انگشت پا را بی‌حس کند و قسمت فرورفته ناخن را کوتاه کند یا بردارد. ممکن است 2 تا 4 ماه طول بکشد تا ناخن پای شما دوباره رشد کند.
برداشتن ناخن و بافت. اگر به طور مکرر روی همان انگشت پا دچار مشکل میشوید، پزشک ممکن است برداشتن بخشی از ناخن را به همراه بافت زیرین (تخت ناخن) توصیه کند. این روش ممکن است از رشد مجدد آن قسمت از ناخن جلوگیری کند. ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما انگشت پا را بی حس می کند و از مواد شیمیایی، لیزر یا روش های دیگر استفاده می کند.
پس از برداشتن ناخن، میتوانید در صورت نیاز از مسکن استفاده کنید. ممکن است استفاده از کمپرس مرطوب برای چند دقیقه به مدت چند روز کمک کند تا زمانی که تورم کاهش یابد و 12 تا 24 ساعت استراحت کرده و انگشت پا را بالا بیاورید. هنگامی که حرکت را از سر می گیرید، از فعالیت هایی که به انگشت پا آسیب می زند خودداری کنید و تا زمانی که پزشک به شما بگوید اشکالی ندارد، شنا نکنید یا از وان آب گرم استفاده نکنید.

روز بعد از عمل دوش گرفتن اشکالی ندارد. اگر انگشت شست پا در حال بهبود نیست با پزشک خود تماس بگیرید.گاهی اوقات حتی با انجام جراحی موفقیت آمیز، مشکل دوباره بروز می کند. روش‌های جراحی در پیشگیری از عود بهتر از روش‌ های غیر جراحی هستند.

ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی اولیه شما یا یک پزشک پا (متخصص پا) می تواند ناخن فرورفته پا را تشخیص دهد.

درمان ناخن های فرورفته پا

با ناخن های ضعیف باید چه کنیم؟

مالیدن ناخن ها سبب قوی شدن آن ها می شود.ماساژ دادن ناخن ها نه تنها آنها را صاف و درخشنده می کند بلکه با افزایش جریان خون در قسمتی که رشد ناخن از آن جا آغاز می شود ناخن را قوی می سازد.

تقویت ناخن ها: روزی ۵ دقیقه ناخن را در روغن گرم یا سرکه ی انگور قرار دهید. روغن زیتون و سرکه ، ناخن را مقاوم تر می کند و مانع شکستن فوری آن ها می شود.

چگونه نقاط سفید روی ناخن ها را برطرف کنیم؟

برای برطرف کردن این نقاط سفید باید به رژیم غذایی خود (روی) بیفزاید همچنین می توانید از داروهای مکمل حاوی روی یا از مواد غذایی غنی از روی چون تخم مرغ ، شیر ، و جگر استفاده کنید.

چگونه می توان از فرو رفتگی ناخن جلوگیری کرد؟

درمان ناخن های فرورفته پا

برای جلوگیری از رشد فرو رفتگی ناخن می توانید این اقدامات را انجام دهید:
ناخن را قبل از کوتاه کردن در آب گرم خیس کنید یا بعد از دوش گرفتن یا حمام ناخن را کوتاه کنید.
قبل از استفاده ناخن گیر خود را تمیز کنید.
ناخن های پا را در قسمت بالایی کوتاه کنید. گوشه ها را گرد نکنید
کفش مناسب بپوشید. (کفش نباید بیش از حد گشاد یا محکم در اطراف انگشتان پا باشند.)
از ضربه های مکرر به کناره های ناخن خودداری کنید

دیدگاهتان را بنویسید