بلاگ, سایر

روش استفاده از فوم پدیلوکس

روش استفاده از فوم پدیلوکس

پینه در اثر تجمع پوست سخت و مرده بر روی ناحیه ای که تحت فشار بوده و یا روی برجستگی استخوانی ایجاد می شود. پینه روی پا اغلب به دلیل اصطکاک و فشار ناشی از کفش و همچنین عادت های غیر طبیعی راه رفتن یا فعالیت های تکراری مانند ورزش ایجاد می شود. پینه ها معمولا در قسمت های کف پا، انگشتان پا و کف دست به وجود می آیند.

پینه های پا در بعضی مواقع می توانند بسیار آزار دهنده باشند. برای از بین بردن پینه های پا راه و روش های متعددی وجود دارد، اما ممکن است همه ی آن ها باعث بهبود پینه های پا نشوند و فقط بعضی از آن ها کار آمد باشند. یکی از روش های از بین بردن پینه پا استفاده از کلوس ریموور می باشد. معمولا برای از بین بردن پینه های بسیار سخت و نسبتا قدیمی از فوم کلوس پدیلوکس که نوعی پینه بردار قوی می باشد، استفاده می کنند.

روش استفاده از فوم پدیلوکس

طرز استفاده پد پدیلکوس

 نرم شدن پینه ها به وسیله آب گرم

برای شروع جکوزی پا یا یک کاسه بزرگ را از آب گرم پر کنید; سپس پاهای خود را به مدت 10 دقیقه داخل آب گرم قرار دهید، چرا که قبل از انجام هر کاری لازم است برای از بین بردن پینه های پا اول پوست پا و پینه ها را نرم نمایید، در غیر این صورت ممکن است هنگام جدا سازی پینه ها به قسمت های سالم پوست پا آسیب وارد شود. آب گرم سرعت نرم شدن پینه ها را چند برابر می کند پس به هیچ عنوان انجام مرحله اول را فراموش نکنید و به یاد داشته باشید پس از خارج کردن پاها از آب گرم، پاهای خود را با استفاده از یک حوله تمیز خشک نمایید.

پخش فوم کلوس پدیلوکس پینه

در ادامه با استفاده از دستکش یک لایه فوم کلوس پدیلوکس را روی ناحیه مورد نظر که دارای پینه های ضخیم می باشد به خوبی پخش کنید و مراقب که با نواحی دیگر سطح پوست شما برخورد نکند زیرا باعث آسیب رسیدن به پوست صاف و نرم می شود به همین دلیل از فوم کلوس پدیلوکس فقط برای پوست های ضخیم، خشک و پینه ها استفاده می شود.

پس از پخش کردن لایه ای از کلوس ریموور روی پینه های پا اجازه دهید به مدت 10-15 دقیقه بماند سپس آن را از سطح پوست خود پاک نمایید. توجه داشته باشید که فوم کلوس پدیلوکس انواع متفاوتی دارند و لازم است پس از تهیه آن در مورد مدت زمان ماندن کلوس ریمور روی پوست سوال نمایید.

روش استفاده از فوم پدیلوکس

سوهان پا

پس از پاک نمودن فوم کلوس پدیلوکس از سطح پینه های پا می توانید در صورتی که پینه ها بسیار ضخیم، سخت و قدیمی باشند، از سوهان یا رنده های کف سابی پا استفاده نمایید. با توجه به میزان ضخامت پینه درجه زبری سوهان و رنده کف پا را انتخاب نمایید و توجه داشته باشید در صورت استفاده از سوهان پا فقط ناحیه پینه بسته و ضخیم پوست را سوهان بکشید طوری که با نواحی دیگر پوست تماس نداشته باشد در غیر این صورت باعث آسیب به نواحی دیگر پوست خواهد شد.

اسکراب پا

در آخر می توانید از یک اسکراب پا برای افزایش لطافت، آبرسانی و طراوت پوست استفاده نمایید. اسکراب یا ماسک لایه بردار پا در واقع ترکیب دو یا چند ماده طبیعی است که به رفع سلول های مرده پوست کمک کرده و باعث نرم تر شدن پوست پاها می شود. اسکراب پا با آبرسانی به پوست باعث لایه برداری و پاکسازی قسمت های خشک پا شده و به نرم تر شدن آن ها کمک می کند.

پس در این مرحله مقداری از اسکراب را روی پاها بزنید و به خوبی به مدت چند دقیقه ماساژ دهید; در نهایت پاها را با آب و صابون بشویید و با یک حوله تمیز خشک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید