بلاگ, سایر

معرفی مهم ترین ابزارهای ناخن

معرفی مهم ترین ابزارهای ناخن

که یکی از موارد مهم در زمینه قلم بوده که باید رعایت کنید نوع مویی قلم میباشد که بهترین جنس های در بازار قلم با مویی سمور بوده و سعی کنید حتما از جای معتبر خریداری کنید هایپر نیل یک سایت فروشگاهی معتبر که از انواع قلم های طراحی امشا و قلم های کاشت که یکی از برنده های معروف و با سابقه در این زمینه میباشد قلم ها انواع مختلفی دارند به طور مثال: قلم سر گرد، قلم اشکی، قلم گریم، قلم گلسازی، قلم سیلیکونی، قلم کاشت تمامی این قلم ها در برند و سایز های مختلف در سایت هایپر نیل موجود میباشند. قلم وانستروک یکی از شاخه های طراحی ناخن لاین وانسترک میباشد برای طراحی وانستروک باید از پینت ژل ها و یا رنگ های اکریلیک استفاده کنید قلم های این سبک از طراحی باید سر کج باشند و قد کوتاهی داشته باشند. این قلم ها در سایز های مختلف قابل تهیه هستند.

قلم های طراحی و قلم های کاشت

انواع قلم های طراحی و قلم های کاشت

قلم های لاین اکریلیک باید اشکی باشند تا هم پرس مواد به راحتی انجام شود هم در قسمت ریشه مواد گذاری تمیز و گردی داشته باشیم بدنه قلم های کاشت از سه قسمت مویی ، بدنه کوتاه فلزی برای پرچ و بدنه بلند تشکیل شده است. در قلم های خوب قسمت مویی به قسمت فلزی باید پرچ یا همون پرس شده باشند اگر قسمت اتصال مو با قسمت فلزی گرد باشد امکان پرس مواد رو به حداقل میرساند

قد استاندارد برای یک قلم خوب اندازه یه مداد بعلاوه قسمت فلزی هستش که تسلط کافی رو در زمان برداشتن و پرس مواد رو به ناخن کار میدهد، شماره قلم ها برحسب قد موهای قلم از قسمت پرچ شده تا نوک قلم انتخاب میشوند. مثلا در قلم شماره ۸ اندازه قد موهای قلم ۱۸ میل میباشد و در قلم شماره ۱۲ قد موهای قلم ۲۴ میل است حجم موهای قلم نسبت به سایز قلم تغییر میکنید هر چقدر سایز قلم بالاتر برود حجم موها به همان نسبت بیشتر میشود. موهای قلم های اکریلیک باید کاملا طبیعی باشد هر چقدر درصد الیاف در موهای قلم شما بیشتر باشد از عمر مفید قلم شما کم میشود و موهای قلم بخاطر لیکوئید خیلی زود میسوزند. قلم های اکریلیک به هیچ عنوان نباید با آستون یا الکل یا قلم شور تمیز شوند برای شستن قلم های اکریلیک بهترین گزینه لیکوئید اکروپارس است.

مهرناخن

نوعی شابلون است که برای طراحی روی ناخن کاربرد دارد. اصلی‌ ترین کارکرد مهر ناخن، برداشتن طرح‌ های شابلون فلزی است. علاوه بر این، می‌ توانید با مهر ناخن، انواع لنزها را بسازید یا ناخن تان را فرنچ کنید.

استیکر ناخن این نوع طرح ها برچسب دار بوده و بعد از لاک ژل که بروی ناخن زدید چسبانده میشود و روی تاپ کوت یا مات کوت میزنید که این به سلیقه مشتری میباشد.

فویل ناخن

معمولا از فویل برای طراحی های که با ترکیب لاک ژل هست را روی ناخن میزنند و در سالن های زیبایی خیلی پر کاربرد بوده

نگین ناخن یا پولک

برای کاشت های گریم معمولا استفاده میکنند  که هم قبل از لاک ژل استفاده میکنند هم بعد از لاک ژل و روی آن را تاپ کوت امشا میزنند.

گل خشک

گل‌ های خشک طراحی ناخن را میتوان با ژل یا پودر کاشت  ترکیب کرد و دیزاین‌ های زیبایی به وجود آورد. برخی لاک ژل‌ ها نیز وجود دارند که درون خود گل خشک دارند؛ اما اگر گل خشک را خودتان ترکیب کنید، نتیجه کار تمیزتر از آب در می‌آید.

و انواع پودر که این روزا طرفدار زیادی دارند

  • پودر داستر
  • پودر شوگر
  • پودر کروم
  • پودر شاتر کروم

اسپایدر ژل ها که همان ژل های عنکبوتی هستند و مثل تار عنکبوب بوده و حتما باید آموزش این نوع ژل ها را بلد باشید و در رنگ های سفید و مشکی در بازار موجود میباشند. برای استفاده از این ژل ها میتوانید از قلم های داتینگ ، قلم های طراحی و یا خلال دندان کمک بگیرید.

ریمور

برای ریمو کردن انواع کاشت متاسفانه اکثریت از استون استفاده میکنند که آسیب جبران ناپذیری به پوست زده میشود برای ریمو باید از محلول های مخصوص استفاده کرد تا به پوست اطراف ناخن آسیب زده نشود.

مواد را با کمک سوهان برقی سبک کنید مقداری ریمور رویه پنبه بریزید ، پنبه رو رویه ناخن بگذارید ، دور تا دور ناخن را فویل بپیچید و ۱۵ دقیقه صبر کنید. بعد از ۱۵ دقیقه با کمک پوشر مواد رو که بصورت خمیر درآمده اند بردارید و سطح ناخن بافر نرم بکشید و روغن کیوتیکول بزنید.

ریمور

تیپ

در دنیایی ناخن دو نوع تیپ برای کاشت وجود دارد. تیپ پایه کوتاه که معمولا برای اکثریت صدف ها از این نوع تیپ استفاده میشود. تیپ پایه بلند که برای صدف های خیلی کوچک یا صدف های اسیب دیده باید از این نوع تیپ استفاده شود تا استحکام کاشت بالا رود. از انواع تیپ در کاشت اکریلیک و کاشت هارد ژل میتوان استفاده نمود.

سوهان دستی

عدد های رویه سوهان دستی بیانگر تراکم آج ها یا همون دونه های سوهان دستی رو در یک سانتی متر مشخص میکند که هر چی این تراکم بیشتر باشد سوهان نرمتر خواهد بود

  • سوهان های با گرید ۱۰۰ و ۸۰ مناسب سیستم اکریلیک هستند
  • سوهان های با گرید ۱۲۰ و ۱۵۰ مناسب انواع کاشت با هارد ژل ها هستند
  • سوهان های با گرید ۱۵۰ و ۱۸۰ مناسب انواع کاشت با سافت ژل ها و بسترسازی هستند

دیدگاهتان را بنویسید