بلاگ, سایر

نحوه استفاده از نمک دریایی برای پا

نحوه استفاده از نمک دریایی برای پا

وقتی نوبت به نوازش پاهایتان می رسد، چیزهای کمی با تجمل بودن نمک دریای مرده قابل مقایسه است. و چه راهی بهتر از یک حمام گرم برای احیای پاهای دردناک؟ نمک دریای مرده یک ماده معدنی کوچک شگفت انگیز است که از زمان های قدیم به دلیل فواید سلامتی و خواص درمانی آن مورد ستایش قرار گرفته است. حتی ملکه کلئوپاترا زیبایی و رنگ بسیار زیاد خود را به اسرار دریای مرده و نمک های آن نسبت داد. و این روزها به طور گسترده در رژیم های زیبایی خانگی در سراسر جهان استفاده می شود. بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه یک حمام پا نمک دریای مرده می تواند به شما کمک کند تا پاهای تمیز، تازه و بدون درد را که همیشه می خواستید به شما بدهد.

نحوه استفاده از نمک دریا برای پا

نمک دریای مرده چیست؟

همانطور که حدس زده اید، نمک دریای مرده یک نمک طبیعی است که از آب های وسیع و غنی از مواد معدنی دریای مرده، یکی از نمک ترین آب های جهان، که در بین اردن، اسرائیل و فلسطین قرار دارد، به دست می آید. وقتی می گوییم غنی از مواد معدنی، به معنای غنی از مواد معدنی است. بیشتر نمک های دریای اقیانوسی حدود 85 درصد کلرید سدیم (ماده اصلی تشکیل دهنده نمک خوراکی) هستند، در حالی که نمک دریای مرده تنها حدود 30.5 درصد است. بقیه از مواد معدنی طبیعی تشکیل شده است که طیف وسیعی از فواید برای بدن ما دارند.

اینها شامل منیزیم است که برای سم زدایی و پاکسازی اپیدرم عالی است. کلسیم، که باعث بازسازی پوست و حفظ رطوبت می شود. روی، که به بهبود و جوان سازی پوست کمک می کند. و پتاسیم که برای مرطوب نگه داشتن و حجیم نگه داشتن پوست عالی است.

خواص خیساندن پا در نمک دریایی مرده چیست؟

همه این مواد معدنی، همراه با فواید طبیعی نمک (کلرید سدیم) و ویژگی های جوان کننده حمام گرم، طیف وسیعی از فواید برای پاهای شما دارند. لایه برداری: نمک دریای مرده یک لایه بردار طبیعی عالی است. در حالی که پاهای خود را خیس می کنید، مقداری نمک تازه بردارید و نواحی مشکل دار مانند پاشنه پا را به آرامی اسکراب کنید. محتوای بالای سدیم به از بین بردن سلول‌ های مرده و پوسته‌های پوست کمک می‌کند و پوستی شاداب و جوان را برای شما به ارمغان می‌آورد.
آلرژی های پوستی آرام: اگر از حساسیت های پوستی مانند اگزما یا بیماری های قارچی مانند پای ورزشکاران رنج می برید، حمام نمک دریای مرده می تواند معجزه کند. خواص ضد قارچی، ضد میکروبی و ضد باکتریایی فوق العاده ای دارد که به پاکسازی و سم زدایی کمک می کند. منیزیم همچنین یک ضد التهاب طبیعی است و به آرام کردن و تسکین پوست ملتهب کمک می کند.
خوشبو کردن: اثرات ضد قارچی و سم زدایی حمام نمک دریای مرده، راه بسیار خوبی برای بو کردن طبیعی پاها است. تسکین آرتریت: نمک های دریای مرده فواید درمانی فوق العاده ای برای آرتریت روماتوئید دارند.
آرامش و احیای درد پاها و مفاصل دردناک: خیساندن طولانی مدت در آب نمک دریای مرده راهی عالی برای تسکین درد مفاصل و عضلات پا است. بروماید به کاهش گرفتگی عضلات کمک می کند، در حالی که عوامل ضد التهابی و سم زدایی به کاهش تورم، درد و سفتی مفاصل کمک می کنند.

نمک دریای مرده در مقابل نمک اپسوم نمک های طبیعی به دلیل مزایای درمانی خود به طور گسترده مورد تحسین قرار می گیرند. یکی از انواع دیگری که افراد برای نوازش پاهای خود از آن استفاده می کنند نمک اپسوم است. اما تفاوت های کلیدی بین این دو چیست؟

این دو ماده معدنی از نظر شیمیایی متفاوت هستند. نمک اپسوم در واقع یک ترکیب طبیعی منیزیم و سولفات است. حاوی سطوح بالاتری منیزیم نسبت به نمک دریای مرده است، به این معنی که خواص جوان‌ سازی قوی‌ تری دارد و بنابراین برای دردها و دردها بهتر است. از طرف دیگر نمک دریای مرده حاوی طیف متنوع تری از مواد معدنی است. در حالی که حاوی مقدار قابل توجهی منیزیم است، سایر اجزای معدنی به این معنی است که برای پاکسازی و تسکین پوست مناسب تر است.  هر دو عالی هستند که همیشه در دسترس هستند! از نمک دریای مرده برای نوازش و ترمیم پوست و نمک اپسوم برای تسکین پاهای درد استفاده کنید.

نحوه استفاده از نمک دریا برای پا

نحوه استفاده از نمک دریای مرده بر روی پاهای خود

یک وان را با آب گرم پر کنید، به ازای هر 10 لیتر تقریباً ¾ فنجان به آن اضافه کنید. پس از حل شدن نمک ها، پاهای خود را به مدت تقریبی 20 دقیقه در زیر آب قرار دهید و سپس با یک حوله نرم خشک کنید. اگر علائم مداوم دارید، یا اگر تمام روز روی پا هستید یا به طور منظم ورزش می کنید، 3 بار در هفته این کار را تکرار کنید.

حتما یک شیشه دانه های ریز برای شستن پاهایتان در دسترس داشته باشید. ترکیب نمک ها با روغن زیتون یک راه عالی برای تهیه یک اسکراب ساده و طبیعی پا است. سعی کنید روغن‌ های ضروری را به حمام خود اضافه کنید تا تجربه‌ای لوکس داشته باشید. اسطوخودوس، نعناع فلفلی و کندر همگی انتخاب های فوق العاده ای هستند و به آرامش ذهن و همچنین بدن کمک می کنند!

ما فکر می کنیم هیچ راهی بهتر از نمک های طبیعی برای نوازش پاها، احیای مفاصل یا ماهیچه های دردناک و احیای بیماری های پوستی مشکل ساز وجود ندارد. نمک های دریای مرده ما 100 درصد، کاملاً تصفیه نشده هستند و لوکس با کیفیت آبگرم را به شما ارائه می دهند که می توانید آن را در خانه تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید