بلاگ, سایر

دستگاه ایربراش ناخن چیست؟

دستگاه ایربراش ناخن چیست؟

دستگاه ایر براش ناخن برای طراحی ناخن‌ ها است. با استفاده از این دستگاه شما میتوانید بدون استفاده از قلم، ناخن خود را دیزاین و طراحی کنید. در این روش هیچ محدودیتی برای طراحی وجود ندارد. شما میتوانید با استفاده از یک شابلون و ایر براش ناخن رنگ را به روی ناخن‌هایتان اسپری کرده و طرحی متفاوت بزنید.

این دستگاه یک مخزن کوچک دارد که هوا را با رنگ ترکیب کرده و آنرا به صورت پودر اسپری میکند. هرچه فشار هوا بیشتر باشد، قطره‌ ها کوچک و هرچه فشار کمتر باشد قطره‌ های اسپری بزرگتر میشوند. شما میتوانید برای ایجاد طرح‌ های خاص از شابلون استفاده کنید. این دستگاه شامل یک قلم، شلینگ و لوله انتقالی است که رنگ را به روی ناخن پخش میکند. در ادامه این مطلب، نحوه کار با ایر براش ناخن را برای شما توضیح داده‌ ایم.

دستگاه ایربراش ناخن چیست؟

چگونه با دستگاه ایر براش ناخن کار کنیم؟

همانطور که میدانید، هر دستگاهی نحوه کار متفاوتی دارد. اگر شما دستگاه ایر براش ناخن را خریداری کرده و نمیدانید چگونه با آن کار کنید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید. در این بخش نحوه کار با ایر براش ناخن را برای شما بیان خواهید کرد.

  • ابتدا قلم ایر براش را به شلینگ و مخزن هوا وصل کنید
  • شلینگ لوله‌ای با دوام و بلند است که قلم را به مخزن هوا متصل میکند و فشار هوا را از داخل مخزن به سمت قلم ایر براش هدایت میکند تا با رنگ مخلوط شود.
  • در مرحله بعدی دستگاه را به برق وصل کرده و سپس دستگاه را روشن کنید
  • مقدار خروجی هوا و رنگ را تنظیم کنید
  • قلم را مانند مداد در دست بگیرید و ماشه روی آن‌را به عقب فشار دهید تا رنگ آزاد شده و به روی ناخن پخش شود
  • پس از خشک شدن رنگ، یک لایه تاپ شاین روی ناخن زده و داخل دستگاه یو وی قرار دهید تا خشک شود شما با استفاده از شابلون یا طرح‌ های مانند ستاره میتوانید در خانه ناخن‌ هایتان را دیزاین کرده و زیبایی دستانتان را دو چندان کنید.

طرز استفاده از ایر براش ناخن

ابتدا سوزن را از پشت قلم ایر براش به سمت جلو حرکت دهید. بسیار با دقت و به آرامی آن را به سمت جلو فشار دهید. اگر احساس کردید که به جای گیر کرده کمی سوزن را بیرون بکشید، کلید را فشار داده و نگه دارید، سپس سوزن را دوباره فشار دهید. سوزن ممکن است به سمت ماشه یا کلید گیر کرده باشد.

سپس نازل را سفت کنید و از آن جا که نازل خیلی کوچک و حساس است، بهتر است از آچار مخصوص ایربراش که داخل کیت ایربراش وجود دارد استفاده شود.

پیچ روی مهره سوزن سفت کنید. آن را روی سوزن بچرخانید تا به انتها برسد. انتهای باریک باید به سمت پشت ایربراش باشد، آن را بچرخانید.

کاپ سوزن و نازل را در جای خود قرار دهید. این کار را به آرامی انجام دهید تا از آسیب رسیدن به قطعات جلوگیری شود.

بخش انتهایی قلم را که از سوزن نازل محافظت میکند را به آرامی ببندید و از سفت شدن آن اطمینان یابید.

تست ماشه ایربراش برای اطمینان از اینکه آن را به درستی کار می کند. مقداری آب را به مخزن رنگ اضافه کنید و اسپری کنید تا مطمئن شوید تفنگ درست کار می کند.

دستگاه ایربراش ناخن چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید