بلاگ, سایر

فواید پارافین ترابی پا و دست

فواید پارافین ترابی پا و دست

موم پارافین یک موم بی رنگ و نرم است که می تواند گرما درمانی را برای دست ها و پاها انجام دهد. همچنین اثرات نرم کنندگی و مرطوب کنندگی روی پوست دارد. مانند موم های دیگر، موم پارافین زمانی که گرم می شود ذوب می شود. نقطه ذوب پایینی دارد، بنابراین لمس آن به شکل مایع بی خطر است. این بدان معناست که افراد می توانند برای مزایای بالقوه درمانی، دست ها یا پاهای خود را در موم فرو کنند. این مقاله به بررسی موم پارافین، فواید، خطرات و نحوه استفاده از آن می پردازد. فروشگاه هایپرنیل خرید لوازم مانیکور و پدیکور را به کسانی که در این حرفه فعالیت دارند. هم بصورت چکی و هم اقساطی ارائه میدهد تا شما عزیزان نگران هزینه های خود نباشید.

فواید پارافین ترابی پا و دست

فواید پزشکی پارافین تراپی

 1. درمان آرتروز
 2. درمان مشکلات سفتی مفاصل
 3. درمان رماتیسم های مفاصل
 4. تسهیل گردش خون در دست و پا
 5. بهبود التهاب ها و گرفتگی های ناشی از پیچ خوردن دست و پا

آنچه باید در مورد درمان با موم پارافین بدانید؟

این یک ماده مومی جامد است که شرکت ها اغلب از آن برای ساخت شمع استفاده می کنند. موم پارافین کاربردهای دیگری نیز دارد، مانند یک عامل سفت کننده در پمادها یا یک کرم ضد التهابی برای پوست. مردم اغلب از آن برای تسکین علائم آرتروز استفاده می کنند و برخی از اسپاها از آن به عنوان یک درمان درمانی استفاده می کنند. موم پارافین همچنین یک روغن معدنی و یکی از مواد تشکیل دهنده بسیاری از کرم ها، لوسیون ها و ژل های پوست است. در مورد خطرات و فواید روغن های معدنی در محصولات مراقبت از پوست بیشتر بدانید.

فواید استفاده از پارافین واکس موم پارافین دارای برخی کاربردهای بالقوه درمانی است. برخی از سالن ها و اسپاها از آن به عنوان یک درمان نرم کننده پوست یا تسکین درد برای مفاصل و عضلات درد استفاده می کنند. دو مزیت اصلی پارافین واکس خاصیت مرطوب کنندگی یا نرم کنندگی پوست و استفاده از آن در گرما درمانی است

مرطوب کننده اسپا ها و سالن‌ ها اغلب از موم پارافین در درمان‌ های نرم‌ کننده پوست برای مرطوب کردن دست‌ ها، پاها و کوتیکول‌ ها استفاده می‌کنند. پارافین یک مرطوب کننده انسدادی منبع معتبر است، به این معنی که یک مانع فیزیکی روی پوست ایجاد می کند تا از هدر رفتن آب جلوگیری کند. این می تواند باعث شود که پوست فرد نرم و لطیف شود.

عوامل انسدادی مانند موم پارافین نیز می توانند به تسکین علائم بیماری های پوستی خشک کمک میکنند. با این حال، مرطوب کننده های انسدادی ممکن است باعث ایجاد احساس چربی در پوست شوند. سد ضخیم روی پوست همچنین می تواند منجر به مسدود شدن منافذ و آکنه شود.

گرما درمانی یک فرد می تواند از موم پارافین به عنوان نوعی گرما درمانی برای دست ها یا پاهای خود استفاده کند. برای استفاده از آن برای گرما درمانی، فرد می تواند موم را ذوب کرده، دما را آزمایش کند و دست یا پای خود را در آن فرو کند. این ممکن است با بهبود گردش خون و افزایش جریان خون در ناحیه، به تسکین سفت شدن ماهیچه ها و مفاصل کمک کند. افراد مبتلا به اشکال مختلف آرتریت ممکن است متوجه شوند که این شکل از گرما درمانی به کاهش درد، سفتی و تورم کمک می کند و همچنین به بهبود تحرک و انعطاف پذیری کمک می کند.

فواید پارافین ترابی پا و دست

نحوه استفاده از موم پارافین

سالن‌ ها و اسپاها ممکن است درمان‌ های موم پارافین را ارائه دهند، اما افراد میتوانند از این درمان در خانه نیز استفاده کنند. درمان‌ های خانگی و اسپا احتمالاً بسیار مشابه هستند. هنگام استفاده از موم در خانه، فرد باید هنگام گرم کردن موم احتیاط کند و تمام دستورالعمل های روی کیت را رعایت کند.

برای انجام درمان پارافین واکس در خانه، فرد باید مراحل زیر را دنبال کند:

 • دست ها را با آب و صابون بشویید.
 • یک لوسیون یا مرطوب کننده به دست ها بزنید.
 • دمای موم را با فرو بردن نوک انگشت به آرامی در آن تست کنید.
 • انگشتان را باز کنید و دست را در موم فرو کنید. وقتی روکش کردید بردارید.
 • این کار را تکرار کنید، دست را حدود 6 تا 8 بار فرو کنید و خشک کنید.
 • بلافاصله دست را با حوله یا کیسه پلاستیکی بپوشانید. آن را به مدت 15 تا 20 دقیقه در پوش نگه دارید.
 • حوله را بردارید.
 • موم سرد شده را با دقت از دست جدا کنید.
 • مراحل را با دست دیگر تکرار کنید.

فواید پارافین ترابی پا و دست

مزایا پارافین تراپی صورت

 1. گرمای ناشی از پارافین باعث باز شدن رگ‌ های خونی و افزایش چرخش خون زیر پوست میشود و موجب روشن‌ تر و شفاف‌ تر شدن پوست می‌شود.
 2. پارافین‌ درمانی موجب آرام‌ سازی عضلات صورت و کاهش چین‌ و چروک میشود.
 3. موم پارافین با رطوبت‌ رسانی به پوست و بازگرداندن رطوبت پوست صورت باعث جوان سازی و لطیف شدن آن میشود.

دیدگاهتان را بنویسید