بلاگ, سایر

روش صحیح استفاده از رنده پا چیست؟

روش صحیح استفاده از سوهان پا چیست؟

رنده پا برای استفاده از پینه ها است و اما پاها به دلیل نادیده گرفتن و نرسیدن باعث پینه بستن و ترک خوردن  میشود و وقت آن رسیده است، به پاهای خود رسیدگی کنید و مراقبت از آنها را شروع کنید. مانند صورت و بدن شما، حتی پاها نیز مستحق نوازش هستند و پدیکور یکی از بهترین راه ها برای نوازش پاهای شما به بهتر ین شکل است. در اینجا راهنمای کامل چیزهایی است که باید بدانید.

روش صحیح استفاده از سوهان پا چیست؟

رنده پا چیست؟

بسیاری از افرادی که نسبت به مراقبت از پوست خود سهل انگاری میکنند، ممکن است رنده پا را درک نکنند! رنده پا یک برس کوچک یا وسیله شانه ای شکل است که از یک سطح خشن و لایه بردار تشکیل شده است. سطح یا بافت این دستگاه فقط به این دلیل زبر است که وقتی به پوست مالیده می ‌شود، تمام پوست مرده را از سطح پاک میکند. رنده پای هایپر نیل  در رنگ‌ های متفاوتی عرضه میشوند و برای اینکه پوست شما عاری از پوست مرده یا پینه باشد، کاملاً ضروری است.

چگونه از رنده پا استفاده کنیم؟

بعضی از سالن های زیبایی یک بخشی از سالن خود را اختصاص به پدیکور دادند. نگران نباشید، برای درمان پاهای مرده یا شاداب کردن پوست، لازم نیست از ابزارهای قدیمی استفاده کنید. شما می توانید به سادگی از رنده پا در خانه استفاده کنید اما بهتر است پیش یک متخصص بروید که برایتان پدیکور انجام دهد چون ممکنه آسیب به پاهای خود وارد کنید.

از پاک کننده های پینه یا رنده پا پدیکور برای برداشتن پوست ضخیم و خشک از پایین پا تا بالا و سالم نشان دادن آنها استفاده می شود. وقتی پوست خشک به صورت حرفه ای برداشته شود، لایه های بالایی پوست تمیزتر می شوند و اجازه می دهند اکسیژن بیشتری از آنها عبور کند. از سوهان پا برای بهبود گردش خون نیز استفاده می شود.

روش صحیح استفاده از سوهان پا چیست؟

 مزایای استفاده از رنده پا

اگر به صورت حرفه ای انجام شود و سالن زیبایی و یک متخصص پدیکور انجام دهد، می توان مزایای زیر را پس از سوهان پا به دست آورد. سوهان پا باعث بهبود گردش خون در پا می شود زیرا مواد مغذی بیشتری را به سلول های پوست می رساند. اعتقاد بر این است که سوهان حرفه ای پا می تواند باعث ایجاد نقاط فشار روی پاها شود.

سوهان پا برای چندین دهه برای تمیزتر و درخشان کردن پوست مورد استفاده قرار گرفته است. سوهان زدن منظم و حرفه ای پا، اکسیژن رسانی به پا را بهبود می بخشد و پوست را سالم تر می کند. فرآیند خود ترمیم پوست نیز با سوهان کردن پا بهبود می یابد. از بعضی ابزار های پدیکور میتوانید درخانه استفاده کنید اگر شاغل هستید و وقت ندارید با چند آموزش ساده در خانه پاهای خود را صاف و نرم کنید.

  • برای استفاده از سوهان پا مراحل زیر را دنبال کنید تا پس از استفاده از سوهان پدیکور پا، نتایج حرفه ای برای درخشندگی و شادابی پوست به دست آورید.
  • با خشک کردن کامل پا با حوله شروع کنید. سپس پا را از مچ پا گرفته و از پاشنه پا شروع کنید. سوهان پا را با حرکات عقب و جلو کمی بیشتر مالش دهید.
  • به سمت مرکز پا حرکت کنید و سوهان پا را با حرکات دایره ای در پا مالش دهید. سپس به طرفین پاشنه ها برگردید و آنها را با حرکات عقب و جلو مالش دهید.

حالا به سمت انگشتان پا حرکت کنید و قسمت بیرونی انگشت شست را با حرکات عقب و جلو کمی محکم تر بمالید. انگشتان را با حرکات دایره ای کوچک مالش دهید. در نهایت کل پا را بمالید و پوست خشک اضافی را با حوله تمیز کنید. با استفاده صحیح و منظم از فایل های پدیکور پا می توانید سلامت پاهای خود را بهبود ببخشید.

از رنده پا پدیکور در انواع مختلف آبگرم های گیاهی و سنگی برای از بین بردن پوست مرده از نقاط فشار روی پا استفاده می شود. شما همچنین می توانید این کار را در خانه انجام دهید. ابتدا پاها را بشویید و با حوله خشک کنید. سوهان پدیکور پا را به آرامی روی پاهای خود بمالید. سپس با کمک یک حوله پوست خشک اضافی را از بین ببرید. سپس از کرم مرطوب کننده پا یا لوسیون کودک استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید