بلاگ, سایر

کاتر ناخن چیست؟

کاتر ناخن چیست؟

وقتی نوبت به انتخاب ناخن گیر و یا کاتر می رسد، کیفیت فلز تعیین می کند که گیره چقدر دوام می آورد بدون اینکه تیزی خود را از دست بدهد. فولاد ریز که فقط از مواد اولیه باکیفیت تشکیل شده است بهترین انتخاب است، زیرا با استفاده مناسب، خواص دقیق و برش خود را برای سالیان طولانی حفظ می کند. اگر فولاد نیز بدون زنگ زدگی است، مانند فولاد ضد زنگ، برای حفظ بهداشت اولیه ناخن های شما، گیره را می توان تمیز و استریل کرد.
کاتر ناخن از آلمان شهرت بسیار خوبی در سراسر جهان دارد، به لطف بهترین فولادی که بر اساس فن آوری های اثبات شده آلمان ساخته و سخت شده است، که قرن ها بر آن مسلط بوده و نشان دهنده بهترین فولاد با کیفیت در جهان است.

کاتر ناخن چیست؟

به دنبال تیغه های کاملاً تراز شده باشید سپس تیغه ها را بررسی کنید و اهرم را فشار دهید تا گیره بسته شود. اگر شکافی بین تیغه‌ ها مشاهده کردید، به‌ جای اینکه ناخن‌ هایتان را کوتاه کنید، گیره ای را در دست گرفته‌ اید که فشرده میشود.

گیره های خوش ساخت (که به آن ها ناخن گیر یا کاتر نیز می گویند) تراز کاملی دارند و این دو تیغه دقیقاً به هم می رسند. ناخن گیر های با کیفیت تیز هستند تا از برآمدگی لبه ها جلوگیری کرده و ناخن های شما را صاف و بدون هیچ گونه فشاری محکم کنند. در مقابل، کاتر گیر های ارزان قیمت معمولاً از فلزات بی‌کیفیت ساخته میشوند، به سرعت تیزی خود را از دست میدهند و حتی ممکن است به جای کوتاه کردن ناخن‌ های شما پاره شوند.

ناخن های یکنواخت پایه و اساس مانیکور حرفه ای شما هستند. بنابراین، اگر می‌خواهید ناخن‌ های سالم و مرتبی داشته باشید، حتما از  این کاتر ناخن‌ های با کیفیتی را انتخاب کنید که ماندگاری زیادی داشته باشند و ناخن‌ های شما را هر بار به زیبایی کوتاه کنند.

استفاده از کاتر ناخن در مانیکور

روش‌ های مانند کاشت ناخن‌ اکریلیک می‌توانند راهی برای افزایش طول و بهبود فرم ناخن طبیعی شما باشند، اما اگر این ناخن‌ های مصنوعی بیش از حد بلند باشند، ظاهری ناخوشایند پیدا می‌کنند و انجام امور روزمره با آنها، دشوار خواهد شد. خبر خوب برای افرادی که در ناخن‌ کاری تخصص ندارد، این است که برای صرفه جویی در زمان و هزینه، می‌توانید ناخن‌ های خود را در خانه و بدون مراجعه به سالن کوتاه کنید.

فقط باید با توجه به دستورالعمل ها و با ابزاری مانند کاتر ناخن، این کار را انجام دهید تا از آسیب دیدن یا شکستن ناخن جلوگیری کنید.تفاوتی نمیکند که به سالن رفته‌اید یا در خانه هستید، شما باید تعیین کنید که ناخن‌ هایتان چقدر بلند باشند. در واقع، پیش از کاشت نیز باید این مورد را در نظر داشته باشید.

اگر نمیخواهید طول را خیلی کم کنید، میتوانید فقط آن را سوهان بزنید. اما به عنوان یک ناخن‌ کار، باید حتما در فرآیند کاشت، با کاتر ناخن به ناخن‌ ها فرم بدهید.

کاتر ناخن چیست؟

پس از برش دادن ناخن‌ ها با کاتر ناخن و فرم دادن به آنها، باید دست‌ ها به خوبی شسته و خشک شوند تا گرد‌ ناخن پاک شود. در واقع، پس از سوهان زدن، گرد ریز روی انگشتان شما می‌نشیند که باید آن را پاک کنید. پیش از اعمال رنگ روی ناخن‌ ها، آنها را با آب گرم، شستشو دهید تا در نهایت، یک ناخن صاف و زیبا داشته باشید. همچنین شما باید مطمئن شوید که ناخن‌ ها کاملا خشک شده‌ اند تا از باقی ماندن رطوبت در زیر لاک، بلند شدن یا شکستن آن جلوگیری کنید.

یک لایه لاک را به شکل یکنواخت روی ناخن و در امتداد لبه بیرونی اعمال کنید تا ببندد و به ناخن‌ ها استحکام دهد. همچنین این کار به پوشاندن عیوب کوچک ناشی از برش با کاتر ناخن یا مشکلات به‌ وجود آمده در فرآیند فرم‌ دهی، کمک می‌ کند. در این بین، میتوانید یک روکش شفاف را برای رسیدن به جلوه‌ ای زیبا امتحان کنید.

برای اینکه ناخن‌ ها بلندتر به نظر برسند، لاک را تا کوتیکول بکشید. سپس، از یک سواپ پنبه‌ای برای تمیز کردن لاکی که روی پوست اعمال شده است، استفاده کنید. اجازه دهید لاک کاملا خشک شود تا هیچ لک و فرورفتگی به وجود نیاید. 20 دقیقه تا یک ساعت به ناخن‌ ها فرصت دهید تا کاملا خشک شوند. اگر خودتان این کار را در خانه انجام می‌دهید، برای خشک شدن سریع‌ تر ناخن‌ ها، میتوانید آنها را در آب یخ قرار بدهید، آنها را با سشوار خشک کنید یا به سراغ مایع‌ های خشک‌ کن بروید.

دیدگاهتان را بنویسید