بلاگ, مانیکور و پدیکور

آموزش مانیکور در خانه

آموزش مانیکور در خانه

ناخن ها جلوه ی زیادی به دست ها میدهند و تقریبا ۵۰٪ زیبایی دست ها مربوط به شکل و رنگ ناخن ها می باشد؛ پس برای داشتن دست هایی زیبا نیازمند داشتن ناخن های زیبا هستید. مانیکور کردن ناخن های دست در سالن های آرایشی می تواند بسیار پر هزینه و وقت گیر باشد از طرفی وقتی می توانید خودتان در خانه مانیکور کنید چرا هزینه های زیاد و وقت خود را هدر دهید؟
مانیکور ناخن به مجموعه کار هایی گفته می شود که جهت پاکسازی و شکل دهی به ناخن ها و پوست اطراف ناخن انجام می شود. حتی اگر نمی خواهید از لاک ناخن استفاده کنید، لازم است که ناخن های تمیز و مرتب داشته باشید تا هم دستان زیبا و هم ظاهر آراسته و منظم از آن شما شود.

آموزش مانیکور در خانه

مراحل مانیکور در خانه

 • ابتدا سطح ناخن را تمیز کنید.
 • اگر کسی قرار است این کار را برای شما انجام دهد، دست خود را بشوید و از عدم ابتلای دست او به قارچ اطمینان حاصل کنید. این موضوع در بسیاری از سایت های خارجی مد، مورد تاکید قرار گرفته است.
 • سطح ناخن را ضد عفونی کنید.
 • لاک قبلی را کاملا پاک کرده و دست را خشک کنید.
 • با سوهان های کریستالی، ناخن را به شکل مورد نظر در بیاورید
 • سطح ناخن را ضد عفونی کنید.
 • لاک قبلی را کاملا پاک کرده و دست را خشک کنید.
 • با سوهان های کریستالی، ناخن را به شکل مورد نظر در بیاورید
 • سطح ناخن را به آرامی و بدون تنش های افقی و عمودی روی ناخن، سوهان POLISH کنید.
 • حال، ناخن را به مدت ۳ دقیقه داخل آب گرم قرار دهید. این کار سبب نرم شدن شده  و برای لایه برداری آماده خواهد شد. ترکیب شکر و روغن زیتون، می تواند یک لایه بردار طبیعی برای شما درست کند و پوستی نرم را تجربه  کنید.
 • برای مرحله لاک زدن آماده شوید.
 • لاک ناخن پایه را بردارید. البته برق ناخن هم گزینه خوبی خواهد بود و برجستگی و فرو رفتگی ها را می پوشاند.
 • پس از لاک زدن، صبر کنید تا خشک شود. سپس از لاک اصلی استفاده  کنید و از دو لایه نازک استفاده کنید تا سطح یکنواخت ناخن را بپوشاند. توجه کنید که هر لایه، باید پس از خشک شدن لایه قبلی صورت بگیرد. لایه نازک، دوام بیش تر دارد.
 • حتی المقدور پس از لاک زدن، از تاپ کت استفاده نمایید. تاپ کت، روی لاک اصلی زده شود. اگر خلل و فرج (برآمدگی) روی سطح ناخن دیده شود، این گونه از بین می رود.
 • حتما برای تنفس بهتر ناخن و بهداشت پوست، از تعدد این کار در طول یک ماه پرهیز کنید. تغذیه مناسب، تاثیر شگرفی در حفظ سلامت و بهداشت ناخن دارد.

آموزش مانیکور در خانه

معرفی وسایل مانیکور در خانه

قیچی و ناخن‌ گیر

این دو ابزار ساده که در تمام خانه ها و ست ابزار ناخن وجود دارند، برای فرم دادن به گوشه‌ های ناخن ها و کوتاه کردن آنها کاربرد دارند.

سوهان یا سنباده

این ابزار هم برای فرم دادن به ناخنها در پدیکور و مانیکور معمولی کاربرد دارد که هر خانمی باید نحوه استفاده از آن‌ را بداند. معمولا هر سوهان و سنباده‌ای دارای دو سمت است که یکی از آنها نسبتا نرم و صاف است که برای صاف و صیقلی کردن ناخنتان مورد استفاده قرار میگیرد و یکی دیگر که کمی خشن و زبر است، برای فرم دادن به گوشه‌ ها و شکل کلی ناخن استفاده میگردد.

بافر ناخن

این ابزار هم شکلی شبیه به سنباده ناخن دارد و حتی بسیاری از سنباده‌ های مکعبی، در یک سمت خود این ابزار را دارند که وظیفه‌اش درخشان و براق کردن سطح ناخن است. معمولا بعد از سوهان کشیدن ناخنها، کمی حالت زبری و کدری روی ناخن ایجاد میشود که میتوانید با استفاده از بافر ناخن آن را رفع کنید.

پوشر کوتیکول

این ابزار معمولا شکل‌ های گوناگونی دارد که البته همه در داشتن حالتی قاشقی شکل یکسان‌اند. از پوشر کوتیکول یا عقب راننده کوتیکول، برای برطرف کردن کوتیکول و پوسته اضافی موجود در روی ناخن در قاعده ناخنها استفاده میشود.

گوشت‌ گیر یا نیپر

این وسیله مانند یک قیچی مخصوص برای بریدن گوشت و پوست اضافی موجود در اطراف ناخن مورد استفاده قرار میگیرد. برای استفاده از آن، باید خیلی مراقب باشید تا باعث خونریزی و آسیب انگشت‌ ها نشوید.

سنگ پا

این بخش را همه با آن آشنایی دارند و فقط مخصوص پدیکور است. پوست خشن و سخت کف پا را بعد از خیس خوردن در آب به مدت 10 تا 15 دقیقه، با سنگ پا از بین ببرید تا پاها صاف و زیبا شوند.

پد لا انگشتی

این وسیله برای پدیکور و لاک زدن به ناخنها پا به کارتان میاید و هر انگشت را از انگشت کناری جدا میکند و کار را برایتان راحت میگرداند.

پنبه

پنبه هم برای تمیز و خشک کردن ناخن و کوتیکول اطراف آن لازم  میشود.

مرطوب کننده و روغن

این دو ماده را برای ماساژ و ریلکس شدن ناخن و دست‌ ها و پاها به کار ببرید تا از خشکی آن‌ها نیز جلوگیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید