بلاگ, سایر

نحوه استفاده از روغن کوتیکول

نحوه استفاده از روغن کوتیکول

روغن کوتیکول یک محصول مرطوب کننده برای ناخن ها و کوتیکول های شما است. معمولاً از روغن های گیاهی ساخته شده و گاهی اوقات حاوی ویتامین ها و اسید سیتریک است. کوتیکول های که در معرض سرمای بیش از حد، آفتاب، کلر، یا آب شور یا صابون قرار می گیرند، ممکن است ترک خورده، ترک بخورند و خشک شوند. در این موارد خشکی و آسیب شدید، روغن کوتیکول می تواند به مرطوب کردن کوتیکول و ناخن شما کمک کند و سلامت آن را بازگرداند. فروشگاه هایپرنیل تمامی محصولات لوازم کاشت ناخن را بصورت چکی برای شما عزیزان ارائه داده است تا محصولات با کیفیت را انتخاب کنید.

استفاده از روغن کوتیکول می تواند گردش خون در اطراف ناخن شما را افزایش دهد و رشد ناخن را تحریک کند. همچنین می تواند به محافظت از ناخن و کوتیکول شما در برابر ضربه کمک کند. این روغن همچنین می تواند به بهبود سلامت و ظاهر ناخن شما کمک کند. اگر ناخن های خود را رنگ می کنید، روغن کوتیکول نیز می تواند از لاک شما برای درخشندگی ماندگار محافظت کند.

نحوه استفاده از روغن کوتیکول

نحوه استفاده از روغن

شما فقط باید از چند قطره استفاده کنید، زیرا بیشتر روغن ها در مقادیر کم بهترین عملکرد را دارند. بسته به محصولی که استفاده میکنید، میتوانید کوتیکول‌ های خود را با پنبه بکشید یا روغن را روی آن بمالید. چند قطره روی هر کوتیکول بمالید و سپس چند دقیقه ماساژ دهید.

در حالی که روغن کوتیکول برای سلامت ناخن‌ های شما ضروری نیست، اما اگر ناخن‌ ها و کوتیکول‌ های شما احساس خشکی خاصی داشته باشند، میتواند یک درمان عالی باشد. کافی است کمی به آن بمالید، مالش دهید و به خودتان و ناخن هایتان خدماتی انجام داده اید.

کوتیکول ناخن چیست؟

کوتیکول لایه ای از پوست شفاف است که در امتداد لبه پایین انگشت یا پا قرار دارد. این ناحیه به بستر ناخن معروف است. عملکرد کوتیکول محافظت از ناخن های جدید در برابر باکتری ها هنگام رشد از ریشه ناخن است. ناحیه اطراف کوتیکول ظریف است. می تواند خشک، آسیب دیده و عفونی شود. مراقبت از کل ناحیه ناخن و تمیز نگه داشتن آن بسیار مهم است تا ناخن های شما سالم بمانند.

چگونه از کوتیکول های خود مراقبت می کنید؟ تمیز نگه داشتن کوتیکول ها در خانه بسیار مهم است. این از عفونت جلوگیری می کند. ساده ترین راه برای مراقبت از آنها این است که هر چند روز یکبار دست یا پای خود را در آب گرم و صابون به مدت 10 دقیقه خیس کنید. این به نرم شدن کوتیکول کمک می کند و ناخن های شما را تمیز نگه می دارد.

همچنین می توانید از روغن کوتیکول و یک کرم ماساژ استفاده کنید. کوتیکول های خود را به طور مرتب مرطوب کنید تا از خشکی و ترک خوردن جلوگیری کنید.

کوتیکول ها هم از ناخن های شما و هم از پوست اطراف آن ها در برابر عفونت محافظت می کنند. پس از برش کوتیکول، ورود باکتری ها و میکروب ها به داخل آن آسان تر است. این می تواند منجر به عفونت شود.

حفظ سلامت ناخن ها برای حفظ سلامت ناخن های خود این نکات را دنبال کنید: به طور منظم ناخن ها را کوتاه کنید. برای صاف کردن لبه های ناهموار از سوهان ناخن استفاده کنید. به طور مرتب کوتیکول ها را مرطوب کنید. و از روغن های مخصوص کوتیکول استفاده کنید و ناخن های خود را نجوید از یک سفت کننده ناخن برای کمک به تقویت ناخن استفاده کنید.

محصولات و فروش لوازم کاشت ناخن را از فروشگاه هایپرنیل میتوانید هم بصورت حضوری و هم آنلاین تهیه کنید.

2 دیدگاه در “نحوه استفاده از روغن کوتیکول

 1. Maryam گفت:

  آیا برای محکم شدن ناخن هم خوبه ؟

  1. طهورا امین پور گفت:

   سلام وقتتون بخیر روغن کوتیکول مانع خشک شدن پوست های اطراف ناخن میشه و تاثیری روی مقاوم سازی ناخن ها ندارد.
   برای تقویت ناخن های طبیعی باید از روغن هایی که حاوی ویتامین A و E هست استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید