بلاگ, مانیکور و پدیکور

تفاوت مانیکور و پدیکور چیست؟

تفاوت پدیکور و مانیکور چیست؟

از آنجایی که پاها و دست‌های شما بیشتر در معرض شرایط آب و هوایی سخت، میکروب‌ها و کثیفی هستند، این قسمت‌های بدن به شدت مستعد آسیب و حتی عفونت قارچی هستند.

چه کسی می خواهد آنها را بدست آورد؟

برای جلوگیری از وقوع چنین کابوس، توجه و مراقبت مناسب از ناخن های خود بسیار مهم است. اینجاست که انجام مانیکور و پدیکور وارد عمل می شود.

مانیکور و پدیکور دو مورد از پرطرفدارترین درمان های زیبایی در اسپاها و سالن های ناخن بوده اند. متأسفانه، مردم درمان های مانیکور و پدیکور اشتباه می گیرند.

اگر شما جزو افراد سردرگم هستید، ما شما را راهنمایی میکنیم ! در این مقاله، تفاوت بین مانیکور و پدیکور را به شما توضیح می‌ دهیم، که چگونه آنها شبیه هم هستند، و دقیقاً به شما می‌گوییم که چرا باید برای تهیه آنها به نزدیکترین سالن ناخن خود بروید! اول از همه، در اینجا یک  مقایسه سریع در مورد تفاوت های بین مانیکور و پدیکور گفتیم.

تفاوت مانیکور و پدیکور چیست؟

مانیکور چیست؟

مانیکور یک درمان آبگرم زیبایی است که شامل شکل دادن، کوتاه کردن و جلا دادن ناخن‌ ها است. این درمان توسط یک مانیکوریست با استفاده از واکس، کرم، ابزار مخصوص و تکنیک های ماساژ انجام می شود که دست ها و ناخن های شما را زیبا و سالم می کند.

اگر میخواهید سلامت و بافت پوست دست و ناخن‌ هایتان را بهبود ببخشید، مانیکور کنید.بعد از یک مانیکور خوب، ناخن های شما بیش از هر زمان دیگری خیره کننده و براق به نظر می رسند!

مانیکور اولیه معمولاً شامل خدمات زیر است:

 • تمیز کردن و خیس کردن ناخن ها
 • ماساژ آرامش بخش دست
 • شکل دادن، کوتاه کردن و صاف کردن ناخن ها
 • عقب راندن کوتیکول ها
 • استفاده از لاک و تاپ کت ناخن
 • استفاده از روغن و رنگ کوتیکول

پدیکور چیست؟تفاوت مانیکور و پدیکور چیست؟

آیا می دانستید پدیکور علاوه بر اینکه یک درمان زیبایی است، یک درمان درمانی برای پاهای شما نیز محسوب می شود؟ با پدیکور، خدمات بیشتری مانند برداشتن پوست مرده، نرم کردن پینه ها و درمان و فرم دادن به ناخن های پا را تجربه می کنید.

این به معنای واقعی کلمه یک مانیکور برای پا است اما با پاداش های اضافی. داشتن یک پدیکور خوب و درمان پا به طور همزمان باعث آرامش، پاداش و درمان می شود. به علاوه، این یکی از بهترین راه‌ ها برای اطمینان از اینکه پاهای شما تمیز و سالم به نظر میرسند است.

جدا از خدمات اولیه مانیکور که قبلا ذکر شد، پدیکور پایه شامل خدمات زیر نیز می شود:

 • برداشتن پینه برای نرمی و لطافت پاها
 • تمیز کردن ناخن های پا
 • فشار دادن کوتیکول های مرده روی ناخن های پا
 • لایه برداری پا
 • ماساژ پا

هر دو اینها یعنی مانیکور و پدیکور در واقع دوتا درمان متفاوت هستند در واقع مانیکور بیشتر جنبه زیبای و درمانی دارد و به دستان حس لطافت و جذاب تر شدن را میدهد و هزینه های این دو باهم متفاوت است و و قیمت ها بستگی به جا مکان زندگی شما بستگی دارد.

اگرچه پدیکور به شما کمک می‌کند تا ناخن‌ هایی تمیز و زیبا داشته باشید، اما روی از بین بردن پینه و لایه‌ برداری پا نیز تمرکز دارد که میتواند برای کسانی که از کمردرد رنج میبرند، درمانی باشد.

بیشتر در این مورد در بخش بعدی. مدت زمان بسته به نوع مانیکور مورد نظر، ممکن است 15 دقیقه تا بیش از یک ساعت طول بکشد تا این درمان تمام شود. از سوی دیگر، پدیکور معمولا بین 30 تا 90 دقیقه طول می کشد، بسته به فرآیندهای اضافی درگیر. اساساً، هر چه مدت زمان هر درمانی بیشتر باشد، عناصر و تکنیک های بیشتری درگیر می شوند. اما نگران نباشید؛ هزینه و زمانی که با این درمان ها صرف می کنید همه ارزش آن را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید