بلاگ, سایر

ناخن ژلیش چیست؟

ناخن ژلیش چیست؟

اکستنشن ناخن ژل برای ساختن ناخن طبیعی شما به گونه ای استفاده می شود که طول یا شکل متفاوتی داشته باشد. دو راه برای بلند کردن ناخن با ژل وجود دارد. بیلدر ژل : متخصص ناخن شما از فرمر ناخن برای این کار استفاده می کند. این فرمر زیر لبه آزاد ناخن شما قرار می گیرد تا قبل از اینکه با لامپ UV خشک شود، ناخن بلندتری را با ژل بتراشند.
نکات اکستنشن ژل: اکستنشن های ژل با استفاده از مقداری از ژل سازنده به اندازه مهره برای درمان نوک ژلی که کل ناخن طبیعی شما را می پوشاند اعمال می شود. پس از استفاده از ژل، آن را با نور UV یا نور LED درمان میکنند تا ناخن را تقویت کرده و ماندگاری ژل را تا حد امکان حفظ کنند. بهترین بخش در مورد اکستنشن های ژل این است که قوی، سبک وزن و به راحتی برداشته می شوند.

 ناخن ژلیش چیست؟

انواع اکستنشن ناخن با ژل

هنگام بررسی اکستنشن ژل، بدانید که دو نوع مختلف وجود دارد که می توانید روی ناخن طبیعی خود بزنید. بنابراین بیایید همه چیز را در این مقاله بهتون بگیم. ژل سخت ناخن های ژل سخت با استفاده از ژل سازنده ایجاد می شوند و لایه به لایه با لامپ UV در فرآیندی به نام پلیمریزاسیون شکل میگیرند. ناخن نهایی سخت  است.

ناخن های ژل سخت می توانند تا شش هفته قبل از اینکه نیاز به لپر شدن داشته باشند دوام بیاورند. مشابه اکریلیک. ژل سخت بی بو است و ناخن های نهایی یک بوم عالی برای هنر ناخن هستند.

نکات منفی ژل سخت این است که باید توسط یک متخصص ناخن انجام شود شما نمیتوانید آن را با استون خیس کنید همانطور که می توانید با ناخن های ژل نرم انجام دهید

نکته حرفه ای: پلی ژل یک محصول ژل سخت در نظر گرفته می شود. اگر می خواهید دست خود را در ساخت ناخن های پلی ژل خود امتحان کنید، مقاله ما را در مورد  پلی ژل بررسی کنید.

ژل نرم یا ژل خیس کردن، زیرا این محصولات با خیساندن در استون به راحتی پاک می شوند. نباید با لاک ناخن ژل اشتباه شود، قوام ژل نرم جایی بین لاک ژل و ژل سخت است.

دو نوع اصلی وجود دارد که در مورد آنها خواهید شنید:

روکش ژل: یک محصول ژل ضخیم‌ تر که با برس استفاده میشود، از روکش‌ های ژلی برای ساختن ناخن طبیعی و ایجاد یک لایه محافظ در بالای آن استفاده میشود. طولی اضافه نشده است.
اکستنشن ناخن با ژل نرم: نوک های ژلی با پوشش کامل که از همان مواد ژل انعطاف پذیر مورد استفاده در سایر محصولات ژل ساخته شده اند. اینها گاهی اوقات به عنوان ناخن های ژل ایکس شناخته می شوند.

مزایای ژلیش ناخن

شکی نیست که داشتن ناخن‌ های تمیز و مرتب، یک الزام است. دلایلی وجود دارد که نشان میدهد که چرا برخی خانم ها، ژلیش ناخن را انتخاب میکنند. از جمله مزایای ژلیش ناخن:

  • ماندگاری طولانی. به دلیل استفاده از دستگاه UV و یا LED برای خشک‌ کردن ژلیش ناخن، لایه‌ ای سفت بر روی ناخن‌ ها ایجاد میکند. این کار، باعث افزایش ماندگاری و ثبات لاک بر روی ناخن‌ ها میشود.
  • محافظت از ناخن. پوسته سخت حاصل از فرآیند پخت، به‌ عنوان مانعی برای ناخن‌ های طبیعی شما عمل میکند. در نتیجه، ناخن‌ های شما را در برابر مواد شیمیایی و آلاینده‌ های محیطی محافظت میکند که میتوانند باعث آسیب شوند. اگر ناخن‌ های شما به طور طبیعی، مستعد شکستن هستند، ژلیش ناخن، راه‌ حل مناسبی است.
  • ظاهر طبیعی. ژلیش ناخن، احساسی شبیه به ناخن‌ های طبیعی شما دارد. اگرچه آنها سخت و بادوام هستند، اما مانند ناخن‌ های طبیعی شما به نظر میرسند.
  • عفونت کمتر. تشخیص عفونت قارچی در ناخن‌ های ژلیش‌ شده، راحت‌ تر از وقتی است که شما مثلاً از هارد‌ ژل استفاده میکنید. همچنین شانس ابتلا به عفونت در ژلیش ناخن نسبت به دیگر روش‌ ها،
  • کمتر است.

 ناخن ژلیش چیست؟

مراقبت های بعد از ژلیش ناخن

مراقبت‌ های بعد از ژلیش ناخن، به خصوص در حفظ زیبایی آن، بسیار مهم است. پس بیایید در مورد مراقبت‌ های بعد از ژلیش ناخن صحبت کنیم. اگر برنامه مشخصی برای مراقبت از ناخن‌ های خود ندارید، نگران نباشید.

نیازی نیست بیرون بروید و تعداد انگشت‌ شماری محصول مراقبتی بخرید. اساساً، تا زمانی که چند قانون ساده را در ذهن داشته باشید، راهکارهای مؤثری را برای مراقبت و نگهداری از ناخن‌ های خود خواهید داشت. نکات مراقبتی بعد از ژلیش ناخن عبارت است از:

از آب رسانی بیش از حد ناخن‌ هایتان خودداری کنید

سعی کنید از آب‌ رسانی بیش از حد ناخن‌ هایتان مانند حمام طولانی و سونا، حداقل به مدت 24 ساعت اجتناب کنید. در حالی که ممکن است هنگام خروج از سالن و یا اگر در خانه ژلیش انجام داده‌اید، به اندازه کافی، لاک خشک شده باشد، اما هنوز ممکن است به طور کامل تثبیت نشده باشد.

اگرچه در تولید لاک‌ ژل، از فرمول قوی‌ تری نسبت به لاک معمولی استفاده میکنند، اما مدتی طول میکشد تا کاملاً خشک شود. اگر بلافاصله بعد از ژلیش ناخن، از آب بیش‌ از‌ حد بر روی دستان خود استفاده کنید، ممکن است به آنها آسیب برسانید.

علاوه بر این، رنگ ژلیش ناخن شما ممکن است زودتر از موعد مقرر آن پاک شود. اگر قرار است دستان شما بعد از سالن با مواد شیمیایی یا هر ماده قوی دیگری برخورد کند، سعی کنید از دستکش برای محافظت از ناخن‌ های ژلیش‌شده خود استفاده کنید.

از مرطوب کننده و یا لوسیون استفاده کنید

مرطوب کردن دست‌ ها و کوتیکول‌ ناخن‌ هایتان را به بخش مهمی از روتین مراقبت‌ های بعد از ژلیش ناخن تبدیل کنید. کوتیکول‌ ها، باعث رشد ناخن‌ ها میشوند. از این رو، حفظ سلامت آنها ضروری است.

یک راه عالی برای حفاظت از سلامت کوتیکول این است که به طور مرتب، از لوسیون یا کرم، روی دستان خود استفاده کنید. ماساژ‌ دادن مرطوب‌ کننده یا آبرسان روی کوتیکول‌ ها، باعث حفظ سلامت آنها میشود.

دیدگاهتان را بنویسید