بلاگ, سایر

کاربرد انواع سر سوهان ناخن

کاربرد انواع سر سوهان ناخن

احتمالا شما هم درباره سر سوهان های مختلف شنیده اید و می‌خواهید با کاربرد آنها آشنا شوید، سر سوهان ناخن به شکل‌ ها و سایز های مختلفی عرضه می‌شوند و در عملیات مراقبت و زیبایی ناخن ها استفاده نقش بسیار مهمی دارند، برخی کاربردهای سر سوهان ناخن عبارتند از:

تغییر فرم ناخن ها:

با استفاده  سرسوهان ناخن، میتوان اشکال متنوعی به ناخنها داد، مانند شکل مربع، گرد و غیره.

پولیش ناخن:

از سرسوهان پولیش ناخن به منظور پولیش کردن ناخن‌ ها و ایجاد درخشش استفاده می‌شوند.

تمیز کردن زیر ناخن:

برخی سرسوهان‌ های ناخن، به منظور تمیز کردن زیر ناخن و از بین بردن آلودگی‌ ها و مواد زائد استفاده می‌شوند.

در واقع خرید لوازم کاشت ناخن علاوه بر کمک به زیبایی ناخن ها، در سلامت و یک دستی ناخن ها هم نقش اساسی دارند. شما عزیزان به ابزارهای مختلفی برای کاشت ناخن نیاز دارید، سوهان های برقی جز جدا نشدنی این ابزارها می‌باشند که با نصب کردن سر سوهان های متفاوت آماده مانیکور و شکل دهی به ناخن ها می شوند.

– سری های متوسط، سوهان های خیلی کاربردی برای استفاده ملایم روی ژلیش ناخن و شکل دادن آن هستند. در حالی که سری های بزرگ در کوتاه کردن ناخن ها کاربرد دارند

کاربرد انواع سر سوهان ناخن

انواع سوهان از نظر جنس

تولید سوهان ها در جنس های مختلفی صورت میگیرد که هر کدام برای نوع خاصی از مانیکور و پدیکور کاربرد دارند. ناخن کارها با در نظر گرفتن حرفه و تکنیک های که استفاده میکنند، این سری ها را انتخاب میکنند. به همین دلیل اگر اخیرا به دنیای کاشت ناخن وارد شده اید، بهتر است آشنایی لازم با هر یک از این سری ها را داشته باشید. در ادامه به معرفی انواع مختلف سری های سوهان برقی میپردازیم.

سر سوهان الماسه

سر سوهان الماسه یکی از انواع سر سوهان های برقی است که بسیار با دوام و مقاوم است. به همین دلیل عمر بالایی داشته و دیرتر ساییده میشوند. این سری سوهان بیشتر برای کاشت ناخن پودری استفاده میشود.

سر سوهان الماسه با روکش کروم

این نوع شبیه سری های الماسه بوده و در کاشت ناخن پودری کاربرد دارند. وجود روکشی از جنس کروم در این سری ها عمر آنها را سه برابر سوهان های الماسه معمولی میکند. به این ترتیب خیلی دیر دچار ساییدگی شده و دوام بالایی دارند.

کاربرد انواع سر سوهان ناخن

سر سوهان شنی

سرسوهان های شنی از دیگر انواع سری های سوهان برقی هستند که برای مانیکور و پدیکور به کار میروند. این سوهان ها گزینه مناسبی برای برداشتن کوتیکول هم هستند و هیچ آسیبی به پوست اطراف ناخن نمیزنند. برای خرید سرسوهان شنی به سایت هایپرنیل مراجعه کنید.

سر سوهان سرامیکی

از اتفاقات رایجی که در سوهان کشی ناخن ها می افتد، داغ شدن ناخن است و بیشتر افراد از این موضوع راضی نیستند. از مزیت های سر سوهان سرامیکی میتوان به عدم ایجاد داغی روی سطح ناخن اشاره کرد. این موضوع باعث محبوبیت روز افزون این نوع سر سوهان شده است. البته توجه داشته باشید که سر سوهان های سرامیکی زودتر دچار ساییدگی شده و در مقایسه با سر سوهان های الماسه عمر کمتری دارند.

سر سوهان سمباده ای

این سری به اسم سر سوهان کاغذی هم شناخته میشود و برای حذف پودهایی که حین کشیدن سوهان روی ناخن میریزد، کاربرد دارد. این نوع سری ها مثل سوهان های دستی دارای درجات مختلفی از زبری و نرمی است. با زیاد تر شدن درجه این سری ها، نرم تر میشوند. بیشتر ناخن کارها از این ابزاری روی ناخن های طبیعی و برای حذف چربی روی ناخن به سراغ نوع نرم آن میروند.

دیدگاهتان را بنویسید