بلاگ, کاشت ناخن

علت قارچ ناخن بعد از کاشت چیست؟

آیا با قارچ ناخن شما رو اذیت میکند که به نظر می رسد از بین نمی رود؟ هر چقدر هم که ناامید کننده باشد، خبر خوب این است که شما تنها نیستید! قارچ ناخن بسیار شایع است و تخمین زده می شود که 3 تا 12 درصد از جمعیت به آن مبتلا هستند. تشخیص اینکه آنچه در زیر ناخن شما اتفاق می افتد یک عفونت قارچی است یا یک بیماری پوستی دیگر همیشه آسان نیست. برای اطمینان، بیشتر به یک متخصص پوست مراجعه کنید.در همین حال، بیایید به علل قارچ ناخن، چرایی تداوم عود آن و برخی راه‌ های پیشگیری از آن بپردازیم.

برای سفارش ضد قارچ حتما به سایت هایپرنیل مراجعه کنید، فروشگاه لوازم کاشت ناخن برای شما ناخن کاران عزیز که در این حرفه فعالیت دارید محصولاتی با بهترین برند ها را ارائه داده هم بصورت حضوری وهم آنلاین میتوانید به هایپرنیل مراجعه کنید

علت قارچ ناخن چیست

علت قارچ ناخن چیست؟

قارچ ناخن زمانی رخ می دهد که قارچ، مخمر یا کپک پوست را آلوده کند. این نوع عفونت‌ ها بیشتر از ناخن‌ های دست روی ناخن‌ های پا تأثیر میگذارند و میتوانند با پای ورزشکار مرتبط باشند. علائم معمولاً شامل تغییر رنگ سفید، قهوه ای یا زرد یا ضخیم شدن، ترک خوردن و/یا شکنندگی ناخن است. در صورت عدم درمان، ناحیه عفونت ممکن است دردناک شود.

چندین عامل خطر برای ایجاد قارچ ناخن وجود دارد: کفش های تنگ. ناخن های آسیب دیده؛ راه رفتن با پای برهنه در مناطق مرطوب مانند استخرها، سوناها و دوش های عمومی؛ گردش خون ضعیف در پاهای شما؛ سیستم ایمنی ضعیف؛ و سایر بیماری های پوستی مانند پسوریازیس. حتی ممکن است استعداد ژنتیکی برای ابتلا به قارچ ناخن داشته باشید.

در اینجا مورد  شما را ارزیابی میکنیم، آزمایش‌ های را انجام میدهیم تا به اصل موضوع برسیم، و بر اساس نتایج آزمایش تعیین میکنیم که کدام درمان را برای شما ارائه دهیم. فروشگاه هایپرنیل با سابقه چندساله در زمینه فروش لوازم کاشت ناخن و محصولات لوازم پدیکور و مانیکور بین سالن داران طرفداران بسیاری پیدا کرده و امروزه بسیار محبوب شده است.

چگونه می توانم از بازگشت قارچ ناخن خود جلوگیری کنم؟

به احتمال زیاد، اگر پاهای خود را در همان فضاهایی قرار دهید که قبلاً در آن آلوده شده بودند، احتمالاً دوباره آلوده می شوند. به جای راه رفتن با پای برهنه در مکان های عمومی مانند استخرهای عمومی و دوش، سعی کنید از دمپایی یا سایر کفش های حمام مناسب استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که بعد از آن پاهای خود را کاملا تمیز و خشک کرده اید.

هنگامی که خود را با پدیکور درمان می کنید، مطمئن شوید که مرکز تمیز، دارای مجوز و مطابق با استانداردهای دولتی است. آیا متخصصین ناخن تجهیزات خود را بین هر بار استفاده استریل می کنند؟ اگر نه، به همین دلیل است که قارچ ناخن همچنان روی انگشتان پا ظاهر می شود. زمان پیدا کردن یک مکان مورد علاقه جدید است!

اگر داروی قارچ ناخن مصرف کرده‌اید یا از کرم‌ ها یا لاک‌ های ضد قارچ استفاده کرده‌اید و در اولین نشانه‌ های سلامت ناخنها، استفاده از آنها را متوقف کرده‌اید، به همین دلیل است که قارچ ناخنتان دوباره عود میکند. اگرچه به نظر می رسد قارچ از بین رفته است، اما برخی از قارچ ها که با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیستند می توانند باقی بمانند. اگر درمان خیلی زود متوقف شود، برخی از قارچ‌ های باقیمانده ممکن است به رشد خود ادامه دهند، که منجر به عفونت دیگری میشود.

چگونه می توانم از بازگشت قارچ ناخن خود جلوگیری کنم؟

به احتمال زیاد، اگر پاهای خود را در همان فضا های قرار دهید که قبلاً در آن آلوده شده بودند، احتمالاً دوباره آلوده می شوند. به جای راه رفتن با پای برهنه در مکان های عمومی مانند استخرهای عمومی و دوش، سعی کنید از دمپایی یا سایر کفش های حمام مناسب استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که بعد از آن پاهای خود را کاملا تمیز و خشک کرده اید.

هنگامی که خود را با پدیکور درمان می کنید، مطمئن شوید که مرکز تمیز، دارای مجوز باشد. آیا متخصصین ناخن تجهیزات خود را بین هر بار استفاده استریل می کنند؟ اگر نه، به همین دلیل است که قارچ ناخن همچنان روی انگشتان پا ظاهر می شود. زمان پیدا کردن یک مکان مورد علاقه جدید است!

اگر داروی قارچ ناخن مصرف کرده‌اید یا از کرم‌ ها یا لاک‌ های ضد قارچ استفاده کرده‌اید و در اولین نشانه‌ های سلامت ناخن ‌ها، استفاده از آنها را متوقف کرده‌اید، به همین دلیل است که قارچ ناخن ‌تان دوباره عود میکند. اگرچه به نظر می رسد قارچ از بین رفته است، اما برخی از قارچ ها که با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیستند می توانند باقی بمانند. اگر درمان خیلی زود متوقف شود، برخی از قارچ های باقیمانده ممکن است به رشد خود ادامه دهند، که منجر به عفونت دیگری میشود.

علائم قارچ ناخن کاشت شده

عفونت ناخن بعد از کاشت ممکن است در ابتدا هیچ علامتی ایجاد نکند. اما زمانی که پیشرفت کرد، با بدتر شدن عفونت ممکن است موارد زیر را تجربه کنید:

 • یک ناخن شکننده یا ضخیم
 • بوی بد
 • درد، به خصوص هنگام فشار دادن ناخن
 • تغییر رنگ زرد، سبز، سیاه یا سفید
 • خارش
 • سرخی
 • ورم

برای تشخیص قارچ ناخن کاشت شده باید هر از گاهی کاشت ناخن خود را بردارید و بستر ناخن طبیعی خود را بررسی کنید.

خطرات ابتلا به قارچ ناخن

از آنجایی که قارچ ناخن معمولا دردناک نیست، خیلی از افراد به سراغ درمان آن نمیروند. اما لازم است بدانید نادیده گرفتن این عفونت قارچی که معمولا در انگشتان پاها دیده میشود، می تواند عوارض و عواقب ناخوشایند داشته باشد مثل:

 1. درد پاها: وقتی ناخن‌ های پا ضخیم و عفونی شوند راه رفتن و پوشیدن کفش را برای فرد مشکل میکنند.
 2. گسترش قارچ: در صورتی که عفونت قارچی درمان نشود میتواند به اطراف ناخن، پوست پا و حتی ناخن‌ ها و انگشتان دیگر منتشر شود. این قارچ ها همچنین میتوانند منجر به عفونت‌ های تناسلی در فرد شوند.
 3. عفونت‌ های گسترده: ابتلا به قارچ‌ ها برای بیماران دیابتی و بیماران مبتلا به نقص سیستم ایمنی بدن بسیار خطرناک است. این عفونت میتواند وارد خون شده و زندگی فرد را تهدید کند.
 4. از دست دادن ناخن‌ ها: گاهی ممکن است عفونت باعث شل شدن و افتادن ناخن شود. گاهی نیز به دلیل عدم درمان، عفونت زیر ناخن تشدید میشود و لازم است که ناخن برداشته شود. تا محیط مرطوب و مناسب گسترش عفونت از بین برود.

دیدگاهتان را بنویسید